Средночешки крај: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Менува ko:중앙보헤미아 주)
Нема опис на уредувањето
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.kr-stredocesky.cz/home.asp?lang=en Official website]
 
* [http://www.czechkr-stredocesky.cz/indexhome.phpasp?sectionlang=1&menu=5&action=text&id=149en Официјално Regionмрежно statisticsместо]
* [http://www.czech.cz/index.php?section=1&menu=5&action=text&id=149 Статистики за регионот]
 
[[Податотека:Central_Bohemia_districts.png|thumb|лево|250px|Дистриктите на Централна Бохемија]]