Разлика помеѓу преработките на „Лилехамер“

Додадени 1.619 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од David1010) и вратена ревизијата 2007697 на Kiril Simeonovski)
'''Лилехамер''' е [[град]] и [[општина]] во [[Опланд (округ)]] во [[Норвешка]]. Зафаќа површина од 477 километри квадратни и население од 26.639 жители. Овој град во [[1994]] беше домаќин на [[Зимски олимписки игри 1994|Зимските олимписки игри]].
'''Лилехамер''' е град на [[Норвешка]].
 
{{гео-никулец}}
 
[[Категорија:Градови во Норвешка]]
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
[[af:Lillehammer]]
[[ar:ليلهامر]]
[[az:Lillehammer]]
[[be:Горад Лілехамер]]
[[be-x-old:Лілехамэр]]
[[bg:Лилехамер]]
[[ca:Lillehammer]]
[[cs:Lillehammer]]
[[da:Lillehammer]]
[[de:Lillehammer]]
[[et:Lillehammer]]
[[el:Λιλεχάμερ]]
[[es:Lillehammer]]
[[eo:Lillehammer]]
[[eu:Lillehammer]]
[[fa:لیلهامر]]
[[fo:Lillehammer]]
[[fr:Lillehammer]]
[[gd:Lillehammer]]
[[ko:릴레함메르]]
[[hr:Lillehammer]]
[[bpy:লিল্লেহামের]]
[[id:Lillehammer]]
[[os:Лиллехаммер]]
[[is:Lillehammer]]
[[it:Lillehammer]]
[[he:לילהאמר]]
[[kl:Lillehammer]]
[[la:Lillehammer]]
[[lt:Lilehameris]]
[[hu:Lillehammer]]
[[nl:Lillehammer (gemeente)]]
[[ja:リレハンメル]]
[[no:Lillehammer]]
[[nn:Lillehammer kommune]]
[[oc:Lillehammer]]
[[pnb:للیہیمر]]
[[nds:Lillehammer]]
[[pl:Lillehammer]]
[[pt:Lillehammer]]
[[ro:Lillehammer]]
[[ru:Лиллехаммер]]
[[se:Lillehammer]]
[[sq:Lillehammer]]
[[sl:Lillehammer]]
[[szl:Lillehammer]]
[[sr:Лилехамер]]
[[sh:Lillehammer]]
[[fi:Lillehammer]]
[[sv:Lillehammers kommun]]
[[tt:Лиллехаммер]]
[[tr:Lillehammer]]
[[uk:Ліллегаммер]]
[[vi:Lillehammer]]
[[war:Lillehammer]]
[[bat-smg:Lėlehameris]]
[[zh:利勒哈默尔]]