Химачал Прадеш: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][проверена преработка]
с (Робот: Додава sco:Himachal Pradesh)
сНема опис на уредувањето
{{Индија}}
 
[[Категорија:Сојузни држави и територии на Индија]]
[[Категорија:Индиски држави]]
 
[[ace:Himachal Pradesh]]