Разлика помеѓу преработките на „К2“

Додаден 51 бајт ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| listing =
| location = {{знамеикона|PAK}} [[Гилгит–Балтистан]], [[Пакистан]]<br />{{знамеикона|PRC}} [[Ташкурган (автономен округ)|Ташкурган]], [[Сјинџијанг]], [[Кина]]
| range = [[Каракорум (планински венец)|Каракорум]]
| lat_d = 35 | lat_m = 52 | lat_s = 57 | lat_NS = N
| long_d = 76 | long_m = 30 | long_s = 48 | long_EW = E