Разлика помеѓу преработките на „Јани Макрадули“

нема опис на уредувањето
'''Јани Макрадули''' (роден на {{роден на|28|март|1965}} во {{роден во|Битола}}) е македонски политичар.
 
Основно образование завршил во [[ОУ „Димитар Миладинов“ - Центар |ОУ „Димитар Миладинов“]] во Скопје, а средно образование во [[СУ „Раде Јовчевски Корчагин“ - Скопје|СУ „Раде Јовчевски Корчагин“]]. Завршил на Електротехничкиот факултет во Скопје а постдипломски студии во Белград и во 1994 година станал магистер.
 
По завршувањето се вработил на Електротехничкиот факултет најпрвин како асистент а од 2001 година станал шеф на лабораторијата при Институтот за компјутерска техника и информатика.
982

уредувања