Разлика помеѓу преработките на „Јани Макрадули“

Додадени 472 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
Во периодот од 1999 до 2006 година бил избран во ИО на [[СДСМ]], а од 2006 до 2009 бил потпретседател на партијата.
 
Во 2012 година од страна на партијата бил кандитиран за градоначалник на Скопје<ref>{{цитирана мрежна страница|url=http://24vesti.com.mk/jani-makraduli-e-kandidat-na-sdsm-za-gradonachalnik-na-skopje|title= Јани Макрадули е кандидат на СДСМ за градоначалник на Скопје|accessdate=2012-11-12}}</ref>.
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
== Надворешни врски ==