Разлика помеѓу преработките на „Јани Макрадули“

Додадени 425 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
Својата политичка кариера ја започнал во 1996 година кога станал член на Советот на [[Општина Центар]] од редовите на СДСМ. Во 2002 година бил избран за пратеник. По промена на власта во 2008 година станал потпретседател на Собранието на Република Македонија.
 
Во периодот од 1999 до 2006 година бил избран во ИО на [[СДСМ]], а од 2006 до 2009 бил потпретседател на партијата.
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.sobranie.mk/?ItemID=881DFAEE07962042A220F9EB90E51C7B Јани Макрадули ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ НА СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА]