Хибернација: Разлика помеѓу преработките

Додадени 572 бајти ,  пред 14 години
с
Бот Додаје: ar, bg, ca, cs, da, de, eo, es, fi, fr, he, hr, it, ja, ko, lt, nl, no, pl, pt, ru, simple, sl, sr, sv, tr, uk, vi, vls, zh
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: ar, bg, ca, cs, da, de, eo, es, fi, fr, he, hr, it, ja, ko, lt, nl, no, pl, pt, ru, simple, sl, sr, sv, tr, uk, vi, vls, zh)
[[Категорија:Физиологија]]
 
[[ar:بيات شتوي]]
[[bg:Хибернация]]
[[ca:Hibernació]]
[[cs:Hibernace]]
[[da:Dvale]]
[[de:Winterschlaf]]
[[en:Hibernation]]
[[eo:Vintra dormo]]
[[es:Hibernación]]
[[fi:Talvihorros]]
[[fr:Hibernation]]
[[he:תרדמה]]
[[hr:Zimski san]]
[[it:Letargo]]
[[ja:冬眠]]
[[ko:겨울잠]]
[[lt:Ramybės būklė]]
[[nl:Winterslaap]]
[[no:Dvale]]
[[pl:Sen zimowy]]
[[pt:Hibernação]]
[[ru:Спячка]]
[[simple:Hibernation]]
[[sl:Hibernacija]]
[[sr:Hibernacija]]
[[sv:Vinterdvala]]
[[tr:Kış uykusu]]
[[uk:Сплячка]]
[[vi:Ngủ đông]]
[[vls:Wintersloap]]
[[zh:冬眠]]
46.384

уредувања