Разлика помеѓу преработките на „Градови во Италија“

с
нема опис на уредувањето
с (Робот: Додава scn:Cumuna taliani pi nùmmuru d'abbitanti)
с
|[[Емполи]]||[[Фиренца (покраина)|Фиренца]]||[[Тоскана]]|| 44.094
|-
|[[Ена (град)|Ена]]||[[Ена (покраина)|Ена]]||[[Сицилија]]|| 28.983
|-
|[[Ерколано]]||[[Неапол (покраина)|Неапол]]||[[Кампанија]]|| 56.738