Разлика помеѓу преработките на „Симеон Георгиев“

нема опис на уредувањето
| наставка =
| роден-дата = {{роден на|||1866}}
| роден-место = [[Пресека]], {{роден во|ПресекаКочанско}}, [[Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|18|август|1921}}
| починал-место = {{починал во|Жиленци}}, [[Бугарија]]
{{наводи}}
{{Дејци на МРО}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Георгиев}}
[[Категорија:Дејци на ВМРО]]
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]