Пикардија: Разлика помеѓу преработките

Одземени 143 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{About|актуелниот француски регион||Пикардија (провинција)}}
{{Unreferenced|date=September 2007}}
{{Infobox French region
|Name = Пикардија