Разлика помеѓу преработките на „Петко К’нев“

Додаден 591 бајт ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
{{Инфокутија за личност |
име=Петко К’нев|
портрет=|
px=150п|
опис=македонски револуционер |
наставка= |
роден-дата= {{роден на|||1884}} |
роден-место=[[Колибито]], [[Бугарија]] |
починал-дата={{починал на|24|август|1907}} |
починал-место=[[Белица (Кичевско)|Белица ]], {{починал во|Кичевско}}, [[Македонија]] |
}}
 
'''Петко К’нев''' бил македонски револуционер, војвода на [[Македонска револуционерна организација|Македонската револуционерна организација]].
 
==Извори==
<references/>
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:К’нев}}
[[Категорија:Дејци на ВМОРО]]
{{Дејци на МРО}}