Разлика помеѓу преработките на „Сикизам“

Додадени 8 бајти ,  пред 7 години
с (Отстрането уредувањето на 188.241.71.1 (разговор), вратено на последната верзија на Kiril Simeonovski)
'''Дивали''' - '' Ослободување на гуруто Харгобинд, шестиот гуру од затвор''
 
'''ГуруНенад НанакИлиевски''' - ''Раѓање на основачот''
 
== Пет К ==
Анонимен корисник