Еварист Галоа: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ar:إيفاريست جالوا во ar:إيفاريست غالوا
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: scn:Evariste Galois)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам ar:إيفاريست جالوا во ar:إيفاريست غالوا)
{{Link FA|he}}
 
[[ar:إيفاريست جالواغالوا]]
[[an:Évariste Galois]]
[[az:Evarist Qalua]]
127.413

уредувања