Квебек: Разлика помеѓу преработките

Додадени 12 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Ја менувам sq:Quebec во sq:Kebeku (provincë)
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Менува pcd:Kébec)
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам sq:Quebec во sq:Kebeku (provincë))
[[ru:Квебек]]
[[sco:Quebec]]
[[sq:QuebecKebeku (provincë)]]
[[scn:Québec]]
[[simple:Quebec]]
127.306

уредувања