Разлика помеѓу преработките на „Динчо Вретенаров“

нема опис на уредувањето
| наставка =
| роден-дата = ?
| роден-место = [[Спатјово]], {{роден во|СпатовоДолна Џумаја}}, [[Македонија]]
| починал-дата = {{починал на|15|септември|1924}}
| починал-место = {{починал во|Генерал Тодоров (Петричко)}}, [[Бугарија]]