Разлика помеѓу преработките на „Војна и мир“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| author       = [[Лав Толстој]]
| cover_artist =
| country      = [[Русија]]| language     = Руски, одделни дијалози на француски
| language     = Руски, одделни дијалози на француски
| series       =
| genre        = [[историски роман]], романса, [[војна|воена хроника]], [[филозофија|филозофски роман]]