Разлика помеѓу преработките на „Саксонска Швајцарија (округ)“

с
r2.5.2) (Робот: Менува hsb:Krajny wokrjes Sakska Šwica
(Создадена страница со: {{About|округот|повеќе познатиот регион со истото име|Саксонска Швајцарија}} {{Infobox German d...)
 
с (r2.5.2) (Робот: Менува hsb:Krajny wokrjes Sakska Šwica)
[[eo:Distrikto Sächsische Schweiz]]
[[fr:Arrondissement de Suisse-Saxonne]]
[[hsb:Krajny wokrjes SächsischeSakska SchweizŠwica]]
[[id:Sächsische Schweiz]]
[[it:Svizzera sassone (circondario)]]
708

уредувања