Разлика помеѓу преработките на „Хинди“

Одземени 3 бајти ,  пред 8 години
с
r2.7.2) (Робот: Менува pa:ਹਿੰਦੀ ਬੋਲੀ
с (r2.7.1) (Робот: Додава bar, lmo, mzn, scn)
с (r2.7.2) (Робот: Менува pa:ਹਿੰਦੀ ਬੋਲੀ)
[[oc:Indi (lenga)]]
[[or:ହିନ୍ଦୀ ଭାଷା]]
[[pa:ਹਿੰਦੀ ਭਾਸ਼ਾਬੋਲੀ]]
[[pnb:ہندی]]
[[ps:هندي ژبه]]
6.013

уредувања