Динамичен систем: Разлика помеѓу преработките

с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам it:Sistema dinamico (fisica matematica) во it:Sistema dinamico
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.2) (Робот: Додава lt:Dinaminė sistema)
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам it:Sistema dinamico (fisica matematica) во it:Sistema dinamico)
[[hi:गतिकीय तन्त्र]]
[[io:Dinamikala sistemo]]
[[it:Sistema dinamico (fisica matematica)]]
[[he:מערכת דינמית]]
[[lt:Dinaminė sistema]]
127.214

уредувања