Разлика помеѓу преработките на „9 јули (починале)“

Додадени 130 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1850]] 
|[[Маргарет Фулер]], американска новинарка.
|-
|valign="top" align="right"|[[1904]] 
|[[Славејко Арсов]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1913]]