Разлика помеѓу преработките на „Касандра (митологија)“

с
нема опис на уредувањето
с
с
'':За други значења погледни [[Касандра (појаснување)]]''
[[Слика:Cassandra1.jpeg|мини|десно|250п|'''Касандра''']]
'''Касандра''' (гр/Kassandra) (лат/Cassandra) била ќерка на [[троја]]нскиот крал [[Пријам]].