Разлика помеѓу преработките на „Месје 106“

Додадени 19 бајти ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава af:Messier 106; козметички промени
с (r2.7.3) (Робот: Додава ar, az, be, be-x-old, bg, bs, ca, co, cs, de, el, en, eo, es, fa, fi, fr, hr, hu, it, ja, ko, lb, lt, mg, mzn, nl, nn, no, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sv, tr, uk, zh, zh-min-nan; менува sr)
с (r2.7.3) (Робот: Додава af:Messier 106; козметички промени)
|оддалеченост=
|откривач=[[Пјер Мешен]]
|датум на откривање= [[ јули]] [[1781]]
|алтернативни ознаки=M 106, UGC 7353, MCG 8-22-104, CGCG 243-67, VV 448, CGCG 244-3
}}
 
== Откривање ==
Објектот е откриен на [[ јули]] [[1781]] година од страна на [[Пјер Мешен]], со помош на [[рефрактор]], чијашто леќа имала дијаметар со ширина од 3 cm.
 
== Податоци ==
[[Категорија:Објекти во соѕвездието Ловечки Кучиња]]
 
[[af:Messier 106]]
[[ar:مسييه 106]]
[[az:NGC 4258]]