6 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
|valign="top" align="right"|[[1926]] 
|[[Клод Моне]], француски [[сликар]], еден од основачите на импресионизмот.
|-
|valign="top" align="right"|[[1960]] 
|[[Јордан Тренков]], македонски револуционер.
|-
|valign="top" align="right"|[[1983]]