3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Одземени 3 бајти ,  пред 14 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1882]] 
|[[Џеси Џејмс]], американски разбојник (р. 1847.).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|-
|valign="top" align="right"|[[1990]] 
|[[Сара Вон]], американска [[џез]] [[пејач]]ка (р. 1924.).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Греам Грин]], англиски [[писател]] (р. 1904.).
|-
|}