3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|[[Јоханес Брамс]], германски [[композитор]], [[пијанист]] и [[диригент]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1990.]] 
|[[Сара Вон]], американска [[џез]] [[пејач]]ка (р. 1924.).
|-