Разлика помеѓу преработките на „Фредерик Шопен“

с
r2.7.3) (Робот: Додава my:ရှိုပန်၊ ဖရက်ဒရစ်; козметички промени
с (Робот: Додава ilo:Frédéric Chopin)
с (r2.7.3) (Робот: Додава my:ရှိုပန်၊ ဖရက်ဒရစ်; козметички промени)
Во негова чест, во [[Скопје]] е именувана улицата „Фредерик Шопен“.
 
== Снимки ==
[[Податотека:Шопен на марка-200 годишнина.jpg|мини|десно|Марка на [[Македонска Пошта]] по повод 200-годишнината од раѓањето на Фреферик Шопен (ФДЦ 10б/2010, 8 јуни 2010)]]
{{multi-listen start}}
[[ms:Frédéric Chopin]]
[[mn:Фредерик Шопен]]
[[my:ရှိုပန်၊ ဖရက်ဒရစ်]]
[[nah:Frédéric Chopin]]
[[nl:Frédéric Chopin]]