Унгуџа: Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 9 години
с
Робот: Додава uk:Занзібар (острів)
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам ru:Унгуджа во ru:Занзибар (остров); козметички промени)
с (Робот: Додава uk:Занзібар (острів))
[[ru:Занзибар (остров)]]
[[sv:Zanzibar (ö)]]
[[uk:Занзібар (острів)]]
[[zh:安古迦岛]]
85.496

уредувања