Разлика помеѓу преработките на „Џон Констабл“

Додадени 32 бајти ,  пред 8 години
с
с (r2.7.3) (Робот: Ја менувам sr:Џон Констебл во sr:Џон Канстабл; козметички промени)
с (r2.7.3) (Робот: Менува sr:Џон Констабл (енглески сликар))
[[ru:Констебл, Джон]]
[[simple:John Constable]]
[[sr:Џон КанстаблКонстабл (енглески сликар)]]
[[sh:John Constable]]
[[fi:John Constable]]
827

уредувања