Разлика помеѓу преработките на „Ономатопеја“

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додаје: et:Onomatopöa Мења: nds-nl:Onomatopee
с (Бот Мења: ja:擬声語)
с (Бот Додаје: et:Onomatopöa Мења: nds-nl:Onomatopee)
[[eo:Onomatopeo]]
[[es:Onomatopeya]]
[[et:Onomatopöa]]
[[eu:Onomatopeia]]
[[fa:نام‌آوا]]
[[la:Onomatopoeia]]
[[li:Onomatopee]]
[[nds-nl:OnomatopeejiesOnomatopee]]
[[nl:Onomatopee]]
[[no:Lydord]]
46.384

уредувања