3 април (починале): Разлика помеѓу преработките

Додадени 400 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
с (Нова страница: {| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};" |valign="top" align="right"|[[...)
 
Нема опис на уредувањето
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:white}};"
|valign="top" align="right"|[[1882]] 
|[[Џеси Џејмс]], американски разбојник (р. 1847.).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Јоханес Брамс]], германски [[композитор]], [[пијанист]] и [[диригент]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1990.]] 
|[[Сара Вон]], американска [[џез]] [[пејач]]ка (р. 1924.).
|-
|valign="top" align="right"|[[1897]] 
|[[Греам Грин]], англиски [[писател]] (р. 1904.).
|-
|}
<noinclude>
4.318

уредувања