Разлика помеѓу преработките на „22 ноември“

Одземен 1 бајт ,  пред 7 години
с
r2.7.3) (Робот: Додава ksh:22. Novemmber; козметички промени
с (r2.7.2) (Робот: Додава zea:22 november)
с (r2.7.3) (Робот: Додава ksh:22. Novemmber; козметички промени)
{{Ноември {{CURRENTYEAR}}}}
'''22 ноември''' е 326-иот ден во годината според [[Григоријански календар|григоријанскиот календар]]
(327-и во [[престапна година]]). Во [[астрологија|астрологијата]]та - првиот цел ден на хороскопскиот знак [[стрелец (хороскопски знак)|стрелец]].Остануваат 39 денови до крајот на годината.
 
{{#ifexist:22 ноември (настани) |'''Настани:''' {{:22 ноември (настани)}}}}
[[pl:22 listopada]]
[[pt:22 de novembro]]
[[ksh:22. Novemmber]]
[[ro:22 noiembrie]]
[[qu:22 ñiqin ayamarq'a killapi]]