Разлика помеѓу преработките на „Плитвички Езера“

с
с (r2.7.1) (Робот: Додава fa:دریاچه های پلیتویک)
с (r2.7.2) (Робот: Менува fa:پارک ملی دریاچه‌های پلیتویک)
[[eo:Plitvicaj lagoj]]
[[eu:Plitvice Lakuetako Parke Nazionala]]
[[fa:دریاچهپارک هایملی دریاچه‌های پلیتویک]]
[[fr:Parc national des lacs de Plitvice]]
[[gl:Parque Nacional dos Lagos de Plitvice]]
1.229

уредувања