Рејнато Пуно: Разлика помеѓу преработките

Додадени 17 бајти ,  пред 15 години
+ работи
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
(+ работи)
[[Слика:puno_reynato.jpg|thumb|right|200px|Рејнато Пуно]]
'''Рејнато С. Пуно''' (роден [[17 мај]], [[1940]]) е сегашен [[Врховен судија на Филипините]]. Назначен е на [[8 декември]], [[2006]] од страна на [[претседател на Филипините|Претседателот]] [[Глорија Макапагал-Аројо]], и е 23-тиот шеф на правдата. Пуно и пред оваа функција беше судија во [[Врховен суд на Филипините|Врховниот Суд]] како асоцијативен судија.
 
 
 
 
{{филипинскиФилипини-политичар-никулец}}
 
{{DEFAULTSORT:Пуно, Рејнато}}
{{филипински-политичар-никулец}}
[[Категорија:Филипински политичари]]
[[Category:Филипинци]]
[[Category:филипински политичари]]
 
[[nl:Reynato Puno]]
[[en:Reynato Puno]]
[[nl:Reynato Puno]]