Разлика помеѓу преработките на „ФК Шрусбери Таун“

нема опис на уредувањето
*{{flagicon|Шкотска}} [[Даг Роугви]]
*{{flagicon|England}} [[Марк Аткинс (фудбалер)|Марк Аткинс]]
*{{flagicon|England}} [[НајџелГрант ЏемсонХолт]]
*{{flagicon|England}} [[Иан Вуан]]
*{{flagicon|England}} [[Стив Огризовиќ]]