Разлика помеѓу преработките на „ФК Шрусбери Таун“

нема опис на уредувањето
==Познати бивши играчи==
{| border="0" width="95%" align="center"
| valign="top" width="2550%" |
*{{flagicon|Шкотска}} [[Дејвид Мојес]]
*{{flagicon|England}} [[Гордон Ли]]
*{{flagicon|England}} [[Дејвид Плат]]
*{{flagicon|England}} [[Гери Мегсон]]
*{{flagicon|FranceШкотска}} [[Џош МекГинлај]]
*{{flagicon|Северна Ирска}} [[Џими Квин]]
*{{flagicon|Велс}} [[Мики Томас]]
*{{flagicon|Велс}} [[Карл Робинсон]]
| valign="top" width="2550%" |
*{{flagicon|Велс}} [[Невил Саутхол]]
*{{flagicon|Шкотска}} [[Даг Роугви]]