Разлика помеѓу преработките на „ФК Болоња“

Додадени 25 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Додава en:Bologna F.C. 1909
(Создадена страница со: {{Infobox football club | clubname = Болоња | image = | fullname = Фудбалски клуб Болоња | nickname = ''Рособлу''...)
 
с (Робот: Додава en:Bologna F.C. 1909)
[[et:Bologna FC 1909]]
[[el:Μπολόνια Φ.Κ.]]
[[en:Bologna F.C. 1909]]
[[es:Bologna Football Club 1909]]
[[fa:باشگاه فوتبال بولونیا]]
85.496

уредувања