Разлика помеѓу преработките на „ФК Абердин“

Додадени 6 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Infobox football club | clubname = Абердин<br />Aberdeen | current = 2012–13 Aberdeen F.C. season| | image = | fullname = Aberdeen Footba...)
 
* '''[[Шкотски Супер Куп|Супер Куп]]'''
: '''Шампион (5)''': 1946, 1956, 1977, 1986, 1990
* '''[[Куп на победниците на куповите]]'''
: '''Шампион (1)''': 1983
* '''[[УЕФА Супер Куп|Европски Супер куп]]'''