Разлика помеѓу преработките на „Мехомија“

Одземени 17 бајти ,  пред 7 години
кат.
(кат.)
(кат.)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Разлог''' е град во [[Пиринска Македонија]], [[Бугарија]]. Тој се наоѓа во административната единица Благоевград и е во близина на [[Банско (Бугарија)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
Тој се наоѓа во административната единица Благоевград и е во близина на [[Банско (Бугарија)|Банско]]. До [[1925]] година, градот се нарекувал '''Мехомија'''.
 
{{Бугарија-гео-никулец}}
 
[[Категорија:ГрадовиНаселени места во ПиринскаОпштина МакедонијаРазлог]]
[[Категорија:ГрадовиРазлог| во Бугарија]]
 
[[bg:Разлог]]
1.095

уредувања