2 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
с (Бот: бришење на шаблон {{Без извори}})
Нема опис на уредувањето
 
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1497]] 
|[[Ана Сфроца]], ќерка на [[Галеацо Марија Сфорца]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1918]] 
|[[Едмонд Ростан]], француски неороматичарски [[поет]] и [[драмски писател]].