Бјанка Марија Сфорца: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Бјанка Марија починала на 31 декември 1510 година и била погребена во Штамс.
 
 
 
[[br:Bianca Maria Sforza]]
[[bg:Бианка-Мария Сфорца]]
[[ca:Blanca Maria Sforza]]
[[cs:Bianca Marie Sforza]]
[[de:Bianca Maria Sforza]]
[[en:Bianca Maria Sforza]]
[[es:Blanca María Sforza]]
[[fr:Blanche-Marie Sforza]]
[[ko:비앙카 마리아 스포르차]]
[[id:Bianca Maria Sforza]]
[[it:Bianca Maria Sforza]]
[[hu:Sforza Bianka Mária német-római császárné]]
[[nl:Bianca Maria Sforza]]
[[ja:ビアンカ・マリア・スフォルツァ]]
[[no:Bianca Maria Sforza]]
[[pl:Bianca Maria Sforza]]
[[ru:Бьянка Мария Сфорца]]
[[sk:Bianca Mária Sforza]]
[[sv:Bianca Maria Sforza]]
[[zh:比安卡·玛丽亚·斯福尔扎]]