Хаски: Разлика помеѓу преработките

Одземени 210 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Хаски се тип на кучиња што се енергични и спортски. Тие обично имаат дебели двојно мантил. [6] Huskies се познати по бледо сини очи, иако тие, исто така може да имаат кафени очи. Хаските најчесто имаат различна боја очи, наречен heterochromia на окото. Хаски се почесто се погодени со одреден степен на увеитис од другите видови на кучиња. [7
 
 
 
''[[Податотека:Закосен текст]]--[[Special:Contributions/89.205.94.221|89.205.94.221]] <small>([[User talk:89.205.94.221|разговор]])</small> 20:51, 20 ноември 2011 (CET)''
== Видете исто така ==
* [[Аљаскански хаски]]
62

уредувања