Алфа Кентаур: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{Starbox image
| image = [[Податотека:Position_Alpha_Cen.png|250px]]
| caption = Положбата на ѕвездата Алфа Кентаури во рамките на соѕвездието [[Кентаур (соѕвездие)|Кентаур]].
}}
{{Starbox observe