Разлика помеѓу преработките на „Орбитален период“

с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава et:Sideeriline periood)
с
 
== Види исто така ==
 
* [[Ѕвездено време]]
* [[Ѕвездена година]]
* [[Орбитални елементи]]
 
{{астрономија-никулец}}
{{Никулец}}
 
[[Категорија:Астродинамика]]