Разлика помеѓу преработките на „Микелоцо“

Додадени 60 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Додава be:Мікелоца дзі Барталамеа)
 
{{DEFAULTSORT:Микелоци, Микелоцо ди Бартоломео}}
 
[[Категорија:Луѓе од Фиренца]]
[[Категорија:Италијански скулптори]]
[[Категорија:Родени во 1391 година]]
[[Категорија:Починати во 1472 година]]
[[Категорија:Италијанци од 15 век]]
 
[[be:Мікелоца дзі Барталамеа]]