Разлика помеѓу преработките на „Петар II (Русија)“

с
Робот: Меѓувики за избрани статии за ru:Пётр II
с (r2.7.2+) (Робот: Менува cs:Petr II. Ruský)
с (Робот: Меѓувики за избрани статии за ru:Пётр II)
[[Категорија:Православни монарси]]
[[Категорија:Европски монарси од 18 век]]
{{Link FA|ru}}
 
[[af:Pieter II van Rusland]]
5.331

уредување