Разлика помеѓу преработките на „Птоломеј II Керавн“

Додадени 29 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додаје: hu:Ptolemaiosz Keraunosz
с (Бот Додаје: hu:Ptolemaiosz Keraunosz)
[[en:Ptolemy Keraunos]]
[[es:Ptolomeo Cerauno]]
[[fi:Ptolemaios Keraunos]]
[[fr:Ptolémée Kéraunos]]
[[hu:Ptolemaiosz Keraunosz]]
[[it:Tolomeo Cerauno]]
[[nl:Ptolemaeus Keraunos]]
[[ru:Птолемей II Керавн]]
[[sr:Птолемеј Кераун]]
[[fi:Ptolemaios Keraunos]]
[[zh:托勒密二世 (馬其頓)]]
2.747

уредувања