Џонатан Свифт: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава ml:ജോനഥൻ സ്വിഫ്റ്റ്)
Нема опис на уредувањето
| име = Џонатан Свифт
| портрет = Jonathan Swift by Charles Jervas detail.jpg
| px = g
| опис =
| роден-дата = {{роден на|30|ноември|1667}}
Анонимен корисник