Разлика помеѓу преработките на „Галилејско Езеро“

с
oтстранета Категорија:Мориња со помош на HotCat
с (r2.7.2) (Робот: Додава lad:Kinneret)
с (oтстранета Категорија:Мориња со помош на HotCat)
* [http://www.bibleplaces.com/seagalilee.htm Bibleplaces.com: Фотографии од Галилејското Езеро]
 
[[Категорија:Мориња]]
[[Категорија:Езера во Израел]]
[[Категорија:Езера во Сирија]]