Разлика помеѓу преработките на „Монблан“

Додадени 69 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
:''За други значења на Мон Блан видете [[Мон Блан (појаснување)]].''
{{Пренасочување|Мон Блан}}
 
[[Image:MontBlancPlane.JPG|thumb|250px|Поглед од јужната страна на Мон Блан во ноември, од патнички авион на релација Париз-Торино, со глечерите Бруљар (лево) и Френеј (десно).]]
4.318

уредувања